Podczas trwania targów odwiedzający stoisko PSI będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami informatycznymi wspierającymi zarządzanie, analizę i optymalizację elektroenergetycznych sieci przesyłowych, dystrybucyjnych, a także źródeł wytwórczych.
Zaprezentowane zostaną systemy nadzoru i zarządzania sieciami; koordynacji i optymalizacji prac zespołów terenowych; mikrosieci i SmartGrid; analizy, planowania i symulacji sieci; automatyki i zdalnego sterowania.
Na szczególną uwagę zasługują innowacyjne rozwiązania PSI, które zostały nominowane do konkursu „na szczególnie wyróżniający się produkt” prezentowany na targach ENERGETAB. Są to:
PSIcta - to innowacyjna platforma, która na bieżąco monitoruje zakłócenia w sieci, wykorzystując cyfrowe urządzenia elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej i inne aparaty obiektowe oraz archiwizuje je w relacyjnej bazie danych. Wszystkie rejestracje, które powstają w wewnętrznych rejestratorach zabezpieczeń elektroenergetycznych czy innych urządzeniach na obiekcie, są automatycznie, na bieżąco przesyłane do bazy danych systemu (ze znacznikami czasu nadanymi przez urządzenia będące źródłem rejestracji). Dostęp do relacyjnej bazy danych systemu rejestracji jest możliwy z dedykowanej aplikacji do analizy zakłóceń.
PSIneplan - kompleksowe rozwiązanie do analizy, planowania, optymalizacji i symulacja sieci elektroenergetycznych. Zaprojektowane do planowania sieci przesyłowych, dystrybucyjnych, systemów energii odnawialnej, systemów rozproszonych, inteligentnych sieci i zakładów wytwórczych, a także sieci gazowych, ciepłowniczych i wodociągowych. Narzędzie posiada rozbudowany moduł obliczeniowy i symulacyjny, w którym oprócz analizy rozpływów dostępne są m.in. obliczenia zagrożeń (N-1), strat energii, zdolności przyłączeniowej w sieci czy analizy niezawodności zasilania. Rozwiązanie stanowi doskonałe narzędzie dla planistów czy osób odpowiedzialnych za analizę warunków przyłączenia jak również inwestycje.
Symulator treningowy dyspozytorów - jest to platforma szkoleniowa, na której dyspozytorzy i kandydaci na dyspozytorów mogą doskonalić swoje umiejętności w zakresie prowadzenia ruchu sieci elektroenergetycznej. Narzędzie zapewnia możliwość ćwiczenia i późniejszej analizy standardowych czynności ruchowych zgodnie z obowiązującą instrukcją jak również przygotowuje doświadczony personel do obsługi i właściwego zachowania w sytuacjach krytycznych. Rozwiązanie ma możliwość działania na zapisanych scenariuszach testowych jak również korzystania z danych pochodzących z systemu rzeczywistego. Dzięki oferowanemu rozwiązaniu, szkolenia mogą odbywać się w warunkach najbardziej zbliżonych do codziennej pracy dyspozytora.
Zapraszamy do spotkania z przedstawicielami PSI Polska - Hala A, stoisko 66.
Darmowy webinar
Optymalizacja procesu produkcji w branży meblarskiej
Dołącz do webinarium i zdobądź wiedzę popartą praktycznymi rozwiązaniami.